V pátek a v sobotu zhasne noční osvětlení věže Radnice města Ostravy, Sýkorova mostu a Bolt Tower v Dolních Vítkovicích. Již v pátek v 16 hodin bude na budovách města Ostravy a institucích zřízených městem stažena česká vlajka na půl žerdi. Zpět bude vytažena v neděli v 8 hodin.

Veřejné budovy, kde vlajka nevisí na stožáru, umístí vedle státní vlajky po stejnou dobu černý prapor.

Vzpomínku v Orlové bude přenášet rozhlas

Město Orlová vyzvalo ostatní města k pietě. A ne k ledajaké, ale k hudební. Při vzpomínce na zesnulého zpěváka Karla Gotta budou moci obyvatelé Orlové vzpomenout hromadně pomocí městského rozhlasu, který bude v pátek odpoledne přehrávat Gottovu píseň C'est la vie. Orlová však s touto myšlenkou zůstane jediná, ostatní města na Karvinsku se k tomuto symbolickému aktu nepřidají.

„Píseň pouštět nebudeme, protože nemáme rozhlas, ani se však nebudou konat žádné jiné podobné akce. V Karviné máme jen pietní místa, nechystáme nic víc,“ prozradil mluvčí města Karviná Lukáš Hudeček.

Vše na téma Karel Gott
v MS kraji najdete zde

Stejně jako Karviná, tak i Bohumín má absenci městského rozhlasu, tudíž se na mistra vzpomínalo pouze prostřednictvím pietního místa. Taktéž v Českém Těšíně nebo v Havířově se veřejný poslech nebude konat.

„Sice jsme dostali vyjádření Orlové, ale nic takového se u nás konat nebude,“ potvrdila mluvčí Českého Těšína Marcela Hladká.

„Havířov se nezapojí do hraní písní jako například Orlová. Mistrovu památku jsme uctili kondolenčními knihami, které byly od minulého týdne umístěny na několika místech ve městě a lidé do nich mohli napsat vzkaz a podepsat se,“ řekla k tématu mluvčí města Havířov Michaela Adamcová.

V Orlové kromě zmíněného veřejného poslechu písně už nic nechystají. „V městském rozhlase pouze zazní píseň C'est la vie od Karla Gotta a lidé takto budou moci uctít památku. To je vše,“ zmínila mluvčí Orlové Nataša Cibulková.

Zrušený koncert v Krnově

V Krnově kvůli rozloučení s Gottem ruší plánovaný koncert Štefana Margity, který se místo toho zúčastní zádušní mše. Naopak v místním klubu Kofola se uskuteční koncert skupiny Stromboli. Dodržování piety je vlastní lidem v Bučovicích. Ti, kteří chtějí rodině zesnulého zpěváka vyjádřit soustrast, mohou využít kondolenční knihu v informačním středisku.

Kvůli smutku také posunou například termín konání tradiční zámecké jízdy svatého Huberta také ve Slavkově u Brna.

Zavzpomínejte na jedinečného Karla Gotta
Posílejte nám fotografie související s pohřbem Karla Gotta. Jak na něj vzpomínáte, jedete se s ním rozloučit přímo do Prahy? Nebo zapálíte svíčku ve vašem městě?
Zašlete nám vaše snímky na adresu webeditori.SM@denik.cz, nebo přes formulář Čtenář reportér zde a pomozte vytvořit speciální pietní galerii, skrze kterou vzdáme hold zesnulé legendě české hudby.