Street workout je stále populárnější druh venkovního posilování, při kterém se využívá především váhy vlastního těla. Jeho základem je cvičení na nejrůznějších hrazdách, žebřinách či bradlech, na kterých se dá rychle získat fyzická kondice. Od konce prázdnin mohou tento typ posilování využít i Porubané. Nové hřiště vyrostlo v zeleni mezi ulicemi Bulharská a Alžírská.

„Posilovna nabízí trojitá bradla, hrazdy, vodorovné i šikmé žebříky, žebřiny nebo držáky na kruhy. Zhotovitelem je firma Workout Club Parks a městský obvod do nového hřiště investoval 190 tisíc korun. Porubská posilovna je teprve pátou v Ostravě, tento druh posilování zatím mohou využít lidé na Fifejdách, ve Staré Bělé, Petřkovicích a Radvancích," uvedl tiskový mluvčí porubské radnice Martin Otipka.

Členové porubské workoutové komunity chtějí hřiště využít i k propagaci svého způsobu cvičení. „Máme v plánu organizovat tréninky pro veřejnost, aby lidé viděli, co všechno se dá na nářadí dělat a mohli cvičit pod dohledem odborníků," uvedl jeden z iniciátorů workoutového hřiště v Porubě Adam Helan s tím, že zájemci o organizované tréninky se mohou hlásit ve facebookové skupině Street Workout Ova Poruba.

Nová hřiště

Do konce roku vznikne nové hřiště také na území obvodu Ostrava-Jih. V pořadí šesté ostravské zázemí pro workoutové nadšence vyroste na sídlišti Bělský les. „Budoucí návštěvníci všech věkových skupin se už nyní mohou těšit nejen na klasické fitness prvky, ale také na hřiště diskgolfu. V plánu je rozšíření míst na cvičení i do Výškovic a Zábřehu konkrétně na ulice Lumírova a Průkopnická," uvedl místostarosta František Dehner.

A jaké jsou podle Adama Helana největší výhody tohoto cvičení? „Člověk je venku a cvičí s vlastní vahou. Když chodíte do fitka, máte často tendenci vybírat si lehčí cviky, nízké váhy a pomáhat si na různých strojích, což při cvičení na hrazdách většinou nejde. Posilováním pomocí váhy vlastního těla dochází ke zvýšení kondice a síly oproti fitku rychleji a výrazněji. Stále také máte kam pokračovat, vždy si můžete vybrat z celé řady obtížnějších cviků nebo si přidat závaží na opasek," dodal Adam Helan.

Související článek: Workoutová hřiště se těší v Ostravě stále větší oblibě