První cyklisté vyrazí na trať v 17 hodin z Trojhalí Karolina. Týmová časovka o délce 16,2 kilometru povede centrem Ostravy, a to z Nové Karoliny směrem na Hranečník a Radvanice. Do prestižního závodu nastoupí i týmy, které přijedou do Ostravy přímo z Tour de France, BORA Hansgrohe a Mitchelton-Scott. Chybět nebudou Ital Matteo Trentin a Jihoafričan Daryl Impey.

Domácí cyklistiku bude v závodě reprezentovat špičkový český tým Elkov Author s novým mistrem České republiky Františkem Sisrem. Ve čtyřech etapách, které začnou v Ostravě a skončí ve Šternberku, se utká dvacítka týmů zvučných jmen. Zítra bude na pořadu etapa Olomouc Frýdek-Místek.

OMEZENÍ

Dnešní časovka družstev přinese v Ostravě krátkodobá dopravní omezení.

V době od 15 do 20 hodin bude zcela uzavřena trasa zahrnující tyto komunikace: ulice Trojhalí, Na Karolině, Frýdeckou, Těšínskou, Čapkovu, Radvanickou, Pikartskou a Trnkoveckou.

Objízdné trasy jsou naplánovány takto:

směr centrum, Kunčičky: po ulicích Fryštátské a Rudné směr Slezská Ostrava: po ulicích Fryštátské, Petřvaldské a Čs. armády směr Frýdek-Místek, centrum, Mariánské Hory, terminál Hranečník, Slezskoostravský hrad: po ulicích Michálkovické, Dědičné, Bohumínské a Frýdecké.

HROMADNÁ DOPRAVA

Změny se v době od 16.30 hodin maximálně do 19 hodin dotknou také autobusové a trolejbusové dopravy. Autobusy pojedou po upravených trasách. Trolejbusy nahradí autobusy, případně parciální trolejbusy s bateriovým pohonem.

V provozu nebudou zastávky Slezská Ostrava radnice, Slezská Ostrava kostel, Ústřední hřbitov, Zvěřinská, U Švasty, U Káňů, LDN, Turgeněvova, Botanická zahrada, Kramolišova, Dvořáčkova, Trnkovec škola, Trnkovec, Pikartská, Trnkovecká a Konečného. Záchytnými zastávkami pro obyvatele Slezské Ostravy a Radvanic budou zastávky Hranečník a Radvanice škola.