Všech čtrnáct sypačů Ostravských komunikací ošetřovalo v noci ze soboty na neděli silnice v Ostravě a okolí. „Celý rajon, který má společnost Ostravské komunikace (OK) na starosti, byl posypáván solí, aby se zabránilo namrzání silnic vlivem mrznoucího deště,“ řekl ředitel OK Daniel Lyčka.

V ranních hodinách se do Ostravy vrátilo husté sněžení. „V ulicích jsou všechny stroje Ostravských komunikací a nepřetržitě pluhují silnice. Pokud nebude sněžení ustávat, jsou v pohotovosti připraveny také posily, traktory a nákladní a hasičská vozidla s pluhy, která v průběhu dne pomohou s pluhováním silnic. Celkem tak vyjede stejně jako v předešlých dnech bojovat se sněhem celkem devětatřicet strojů,“ doplnil Lyčka.

Podle výrobního náměstka společnosti Antonína Bíny budou dnes v plném nasazení, stejně jako v minulých dnech, také pracovní čety. „Naše pracovní čety dnes nebudou ručně ošetřovat pouze mosty a chodníky na nich, ale je nezbytné čistit také kanálové vpustě na některých velkých křižovatkách, které jsou ucpané a voda z nich neodtéká,“ uzavřel Bína s tím, že čištění kanálových vpustí bylo zahájeno už v sobotu večer a dnes v něm budou pokračovat dvě skupiny pracovníků.

Hasiči vyjížděli na rampouchy a první nebezpečné stromy

Žádný vysloveně závažnější zásah nemají na kontě od sobotního večera do nedělního dopoledne hasiči v Moravskoslezském kraji. Mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela informoval, že nejvíce vyjížděli k odstraňování sněhových převisů a rampouchů ze střech objektů ve státní, krajské, nebo obecní správě. Za posledních dvanáct hodin už také museli odstraňovat první spadlé či nebezpečně nahnuté stromy či větve – na různých místech kraje. Šlo zhruba o deset zásahů. Na rampouchy uvnitř areálu vyjeli v neděli ráno i letištní hasiči v Mošnově.