Poslední porod roku 2023 proběhl v porodnici 30. prosince v 11.45 hodin, kdy se narodil chlapeček Kristian (vážil 4040 gramů). Naopak první letošní miminko v novém roce na sebe nenechalo dlouho čekat a byla to holčička Viktorie Anna. Při porodu vážila 2920 gramů a měřila 48 centimetrů a na svět vykoukla 1. ledna 2024 ve 4.32 hodin.

Z chlapeckých jmen rodiče nejčastěji volili jména Matyáš a následně Jakub nebo Matěj, z dívčích jmen vládly Eliška, Laura, Sofie či Viktorie. Byla tu ale také jména, nad kterými zůstává rozum stát.

Česká televize znovu vysílá první díl nového kriminálního seriálu Stíny v mlze.
Stíny v mlze míří opět na obrazovky. ČT reprízuje první řadu případů z Ostravska

„V roce 2023 přišlo ve vítkovické porodnici na svět celkem 1131 dětí. Narodilo se 595 chlapečků a 536 holčiček. Z netradičních jmen volili rodiče pro své děti například jména Bruno Armani, Fares Sharif, Lorenzo, Židovanka, Vida Margarita či Maria Cintia. Největší miminko v roce 2023 vážilo 4860 gramů a měřilo 55 cm,“ představila přehled staniční sestra porodního sálu nemocnice Petra Chromková.

„Porodnice Nemocnice Agel Ostrava-Vítkovice patří dlouhodobě v regionu mezi velmi oblíbenou a maminkami často vyhledávanou, a to nejen díky profesionálnímu a empatickému kolektivu zdravotníků, ale i díky široké nabídce nadstandardních služeb,“ dodává MUDr. Ivana Lukáčová, primářka porodnicko-gynekologického oddělení.

Lev indický si „ustlal" na stromečku.
Neprodané vánoční stromky zpestřují jídelníček zvířatům v Zoo Ostrava

Od loňského roku má porodnice ve Vítkovicích pro rodičky k dispozici porodní vanu, která nabízí možnost relaxace a zmírnění bolesti v první době porodní a také samotný porod.

Samozřejmostí je zde také přítomnost otce u porodu i u císařského řezu, dotepání pupečníku u fyziologického porodu, odložený podvaz pupečníku u císařského řezu i možnost bondingu na operačním sále. Již stálou službou je vyřízení rodného listu novorozence na detašovaném pracovišti matriky přímo v porodnici či návštěvní služba porodní asistentkou doma u prvorodiček i vícerodiček po porodu. Porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nabízí také nonstop službu laktační poradny či možnost využití rodinného pokoje se zázemím pro celou rodinu na oddělení šestinedělí. Maminka zde může pobývat s novorozencem, partnerem a případně i starším sourozencem.