Celovíkendový program Ostravského maratonu přinese kromě sportovního veletrhu Trojhalí sport EXPO 2015 a nedělních běhů také bohatý doprovodný program pro celou rodinu na pláních kolem Trojhalí. Vstup na veletrh, včetně všech doprovodných akcí, je pro všechny zájemce zdarma.

„Očekáváme tisícovou návštěvnost a doufáme, že připravený program zaujme. Organizace maratonu v takovém rozsahu je opravdu náročná. Neobešli bychom se bez pomoci stovky dobrovolníků, a pokud má ještě někdo zájem pomoci, může se stále hlásit přes webové stránky maratonu," upozorňuje jeho ředitelka Eva Horčičková.

Alternativní scénou doprovodného dění bude Impact Hub Ostrava na Sokolské třídě. Přímo v centru města, v klidové zóně pár kroků od nábřeží, proběhne pásmo tematických akcí pro malé i největší.

V sobotu od 10 do 18 hodin budou rozsáhlé prostory Impact Hubu otevřeny všem zvídavým a aktivním nadšencům. V krytých prostorách budou probíhat přednášky, workshopy a projekce filmů, na vnějších prostranstvích bude možné projít dětskými sportovními stanovišti.

„On-line registrace na nedělní běhy je již uzavřena. Případní zájemci o aktivní účast se mohou nadále registrovat přes e-mail mail@ostravskymaraton.cz nebo přímo na prezentaci zítra od 12 do 21 hodin v Trojhalí Karolina. Nedělní závodní shon vypukne v 9.30 hodin. Celkem šest tratí různých délek je vedeno atraktivními lokalitami centra a Dolní oblastí Vítkovic. Tratě budou po celé délce zpřístupněny fanouškům, kteří chtějí povzbudit běžce i koloběžce. Letošní ročník Craft Ostravského maratonu pak uzavře odpolední vyhlášení výsledků a závěrečná tombola v Trojhalí Karolina," doplňuje ředitelka Horčičková.