Chov hrochů obojživelných má v ostravské zoologické zahradě dlouholetou tradici. Začal na podzim roku 1967, kdy do Ostravy přijela hrošice Róza. V roce 1972 zde porodila vůbec první mládě hrocha v tehdejším Československu. Dnes jsou v Ostravě hroši tři – samice Katka, samec Honza a nedávno narozené mládě.

V České republice se hroši chovají pouze v ostravské a pražské zoo. „Naše zoo by se ráda chovu hrochů věnovala i do budoucna a ráda by také přiblížila lidem co nejvíce život těchto krásných a impozantních zvířat. Nyní se nám tedy naskýtá výjimečná příležitost představit hrocha z trochu jiné stránky – pomocí modelu kostry v životní velikosti,“ sdělila mluvčí ostravské zoo Šárka Kalousková.

Peníze na vybudování tohoto atraktivního prvku by zoo ráda získala z programu Prazdroj lidem. O ty se uchází celkem 26 různých projektů, které byly vybrány do užší nominace. O dalším osudu projektů nyní rozhodují hlasy široké veřejnosti. Lidé mohou hlasovat například pomocí elektronického hlasovacího formuláře na www.prazdroj.cz.

Všechny články k ostravské zoo ČTĚTE ZDE!