„Vánoce začínáme pomalu řešit už od září. Všechno se pak pořádně rozjíždí na přelomu října a listopadu,“ říká Simona. Ta je v Růžovém slonu vedoucí kamenné prodejny a zažívá tady páté svátky. Nápor předcházející těm letošním nepamatuje.

Rekordní zájem

Dělají nonstop jako na šachtě na tři směny a vypomáhá jim až dvacet brigádníků. Vytížený je hlavně internetový obchod, kamennou prodejnu to prý teprve čeká.

Vánoční stromy z Moravskoslezského kraje, prosinec 2021.
Je tady POSLEDNÍ ŠANCE hlasovat pro nejkrásnější vánoční strom v kraji

„Celý rok 2021 je o desítky procent lepší než 2020. A předvánoční nákupy pak rostou o další desítky procent,“ přisazuje Gabriel, jinak obchodní ředitel Růžového slona. Nosí sice i v práci svetr s motivy sněhuláka kombinovaného se stromečkem, ale jinak přiznává, že z nynějšího období „padají na hubu“. Co se obratu týče, přesahuje e-shop značně pultový prodej.

Sexshop Růžový slon

„Ještě nevíme, co?“ rozhlíží se pár v prodejně na Šumbarku, která je v komplexu v ulici U Nádraží. Objevují se tu (a samozřejmě i na webu) nové věci přímo se značkou Růžový slon. Od ponožek počínaje, přes kelímky až po „sbližovací čepici“. Personál se poctivě chrání respirátory a vyžaduje to nekompromisně i od zákazníků.

Hity? Vykrajovátka a "hračky"

„Už zase je zpátky, klient si ji nepřebral,“ vrtí hlavou v expedici nad balíkem doslova lidských rozměrů. Však také obsahuje realistickou umělou ženu, výška 150 centimetrů, váha 45 kilogramů. Co už ale na skladě chybí, jsou letos lechtivá vykrajovátka cukroví v podobě penisů – vyprodáno! Lízátka či brčka téhož tvaru se nicméně ještě najdou, hodí se i na Silvestra.

Vizualizace koncertní síně v Ostravě.
Ostrava, město vizualizací. Kdy se těchto staveb za miliardy dočkáme?

Předvánočními hity pak jsou například balíčky erotických hraček a kosmetiky, ale také umělá vagina (masturbátor) s otočnou regulací vzduchu a USB napájením.

„Pomůcky na baterky preferují ty starší ročníky. Chtějí také klasické tvary penisů a ne nové trendové tvary či nejrůznější zabarvení,“ popisuje Simona. Co se dam týče, u těch vedou podtlakové simulátory.

Růžový slon mívá před Vánoci na e-shopu největší frmol ve třetím prosincovém týdnu, avšak v kamenné prodejně se dveře netrhnou až teprve v tom čtvrtém.

Masarykovo náměstí, 17. prosince 2021 v Ostravě.
OBRAZEM: Opuštěné centrum Ostravy, na Masarykově náměstí zůstaly jen tři stánky

„Třiadvacátého okolo páté hodiny tu fronta stává ven. Pro největší opozdilce – což bývají hlavně muži – je otevřeno i čtyřiadvacátého do 13 hodin,“ líčí Simona. Po svátcích lidé kupují hlavně legrácky na Silvestra.