„O pravou vánoční atmosféru se postará několik souborů – nejmenší děti z folklorního souboru Bebek z Proskovic, dětský přípravný sbor Formánek ze Základní školy F. Formana v Hrabůvce, ženský pěvecký sbor Duha a sbor Gymnázia Volgogradská v Zábřehu.
Už dopoledne si zájemci budou moci zakoupit vánoční drobnosti na malém jarmarku,“ uvedl mluvčí radnice Ostrava-Jih Michael Kutty.
Dodal, že děti, které si na náměstí přinesou světýlka, obdrží vánoční ozdobu, vyrobenou v chráněných dílnách Kaštanového krámku malých a velkých pěkností.
„Budou si moci malovat ve výtvarné škole Střediska volného času ze Zábřehu, v klubu Akord uvidí divadélko babky Miládky. Chybět nebude občerstvení s teplými nápoji a vánočními specialitami,“ upřesnil mluvčí.
Pro období adventu připravuje Poruba Vánoční jarmark. Bude se konat od 17. prosince. Na prostranství u kruhového objezdu na Hlavní třídě vyroste historické jarmareční městečko s domky, ohrádkami se zvířaty a betlémem.
Atmosféru blížících se Vánoc přiblíží lití olova, výroba svícnů, krájení jablíček a pouštění ořechových skořápek se svíčkou po vodě. Své umění předvede umělecký kovář, služby nabídne babka kořenářka i věštkyně. K dostání budou pečené kaštany, teplá medovina i svařené víno.
Vánoční stromky, jmelí, svícny a kapry si budou moci lidé koupit i na porubském Alšově náměstí od 14. prosince. Radnice nechá také obvod slavnostně vyzdobit.
„Barevná světla jsou v Porubě instalována na stromy na Hlavní třídě, na náměstí Družby, U Oblouku a u nákupního střediska Duha na ulici 17. listopadu. Hlavní třídu letos rozsvítí celkem 117 vánočních ozdob, tedy hvězdy, svíce, vločky a zvonky. Na rozdíl od minulých let bude v tomto roce vánoční výzdoba na Hlavní třídě rozšířena o dalších dvaačtyřicet ozdob,“ uvedla mluvčí porubské radnice Petra Špornová s tím, že na budovu úřadu na Klimkovické ulici bude instalován „světelný déšť“.