Až dosud se trhy konaly na venkovním parkovišti u zadního vchodu do obchodního areálu. Před Vánocemi se pořadatelé rozhodli využít poměrně velký volný prostor v jedné z částí střediska. K vidění i zakoupení byly potraviny i další zboží. Kdo chtěl, mohl si odnést čerstvá slovenská vejce „od šťastných slepic“ – jak hlásal nápis.

Ovečky se v roce 2022 staly atrakcí ostravského outletového centra. V zimě salaš osiřela. Zvířata se vrátí zase na jaře.
Ovečky od ostravského outletu. Na jaře jich možná bude více, teď jsou v Orlové

Za jedno vejce žádal prodávající deset korun, za plato s deseti vejci osmdesát korun. Na trzích se představily i malé pekárny s velkou nabídkou nejrůznějšího pečiva. Mezi nim byl také obří chleba za 120 korun. Lidé brali i svatební koláče. Největší fronty se tvořily u stánků s domácími uzeninami a masem.

Nově otevřená prodejna Penny, 15. prosince 2022, Hlučín.
Lidé v mrazu čekali před novým Penny v Hlučíně. Brali pivo, čaje i další věci

Zákazníci nakupovali i medy, sýry, koření a bylinkové sirupy, zastavovali se také u stánku s „utopenci“ a dalšími lahůdkami. Nechybělo ani vánoční zboží v podobě jmelí a speciálního porcelánu. Trhy byly nejen o nakupování, ale také o setkávání se. K tomu sloužila odpočinková zóna s posezením, kam si lidé nosili kelímky se svařákem a dalšími „ohřívadly“.