Zaměstnanci ostravských městských lesů přivezli strom na náměstí ve středu 22. listopadu pomocí speciálního návěsu. Důkladné umístění jim trvalo přibližně dvacet minut a následně se dolaďovaly detaily.

„Strom pochází z pozemků Biskupských lesů, je z revíru Bílá v oblasti Lučovice,“ upřesnila náměstkyně primátora pro kulturu Lucie Baránková Vilamová. Dodala, že jedle v oblasti ohrožovala sousední rekreační objekt a z bezpečnostních důvodů musela být pokácena. Jedli darovalo Biskupství ostravsko-opavské, které třetím rokem spolupracuje na programové organizaci vánočních trhů v Ostravě.

Vánoční stánky na Masarykově náměstí, 6. listopadu 2023, Ostrava.
Rozsvícení vánočního stromu v Ostravě se blíží. V centru začaly přípravy trhů

Světelné řetězy letos přesáhnou délku jednoho a půl kilometru a výzdoba čítá několik stovek baněk v nejrůznějších velikostech. „Vizuál Ostravských Vánoc, hvězdu, strom a vánoční prasátko bude na stromě odrážet sto třicet kusů speciálně vyrobených 2D ozdob ve zlaté barvě,“ doplnila Miriam Lehocká, obchodní ředitelka Černé louky. Všechny žárovky na stromě jsou úsporné LEDky.

Vánoční městečko v Lesní škole v Bělském lese, 15 listopadu 2023, Ostrava.
Vánoční světelný svět v Bělském lese na tři dny zavírá, pak bude opět přístupný

„Adventní čas v Ostravě tradičně přinese pestrý program nejen v rámci Ostravských Vánoc v centru města, ale i v dalších obvodech naší metropole. Osobně se velice těším na atmosféru vánočních trhů, která je v Ostravě každoročně specifická," řekl primátor Ostravy Jan Dohnal.

Nevím, jak bude vypadat vánoční výzdoba, ale zatím se mi letošní strom líbí více než ten minulý,“ prozradila důchodkyně Anna H., která se na usazení stromu přišla podívat.

Připomeňte si, jak vypadal příjezd vánočního stromu - jedenáctimetrového smrku - na Masarykovo náměstí v Ostravě loni v listopadu:

Příjezd vánoční strom na Masarykovo náměstí, 23. listopadu 2022, Ostrava.
Vánoční strom dorazil do Ostravy, jedenáctimetrový smrk zdobí Masarykovo náměstí

Na Masarykově náměstí zůstane až do konce trhů. Od půlnoci bude výzdoba jedle zhasnutá, znovu se rozsvítí vždy v pět hodin ráno. Poprvé nasvícený bude vánoční strom k vidění v sobotu 25. listopadu v podvečer.

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce