Takto nějak o uplynulém víkendu "prokouklo" centrum Ostravy, jmenovitě Masarykovo a Jiráskovo náměstí. Jindy prázdná náměstí byla doslova v obležení.

Vánoční čas o sobě dal vědět také v OC Forum Nová Karolina. V sobotu v podvečer to v přízemí "rozbalilo" hudební duo - klavíristka a houslista.

A i ti, kteří spěchali ulovit něco v krámcích a buticích, a ještě stihnout "černý pátek", se alespoň na chvíli zastavili. Známé melodie a popěvky totiž sbližují. Nejen o Vánocích…

Česko zpívá koledy v Ostravě, Alšovo náměstí v Porubě.
Koledy s Deníkem zazpívá také Markéta Konvičková

Od soboty 25. listopadu až do 7. ledna příštího roku si návštěvníci centra mohou opět zabruslit na ledové ploše, která vznikla přímo na Masarykově náměstí v centru Ostravy a která má kapacitu zhruba 150 lidí.

Osmá „ledová sezona“ přiláká příznivce bruslení zblízka i zdaleka.

Vánoční kluziště je v provozu od 10 do 20 hodin, na Štědrý den a na Silvestra je kluziště v provozu pouze od 10 do 12 hodin, bruslí se v pravidelných blocích. Led se upravuje rolbou ve dvou hodinových a jedné půlhodinové pauze. A ceny? Půjčovné páru bruslí stojí 70 korun, půjčovné „pomocníka“ tučňáka 50 korun, pár bruslí si nabrousíte za 50 kroun a služba šatny vás vyjde na 30 korun.

Ceny platí po dobu jednoho bruslícího bloku. Samotné bruslení je zdarma

Black friday v Ostravě. Ilustrační foto.
Black Friday v Ostravě: každý vyhraje?