"Očkování už běží, první zaměstnanci ho mají za sebou," řekla v úterý 29. prosince okolo 9. ráno Deníku mluvčí FNO Iva Piskalová. 

Premiér Andrej Babiš se nechal 27. prosince 2020 v Ústřední vojenské nemocnici v Praze očkovat proti nemoci covid-19.
Situace v MS kraji je kritická. Informační šum ohledně termínu dodání vakcín

Původně chtěly nemocnice v kraji zahájit očkování v pondělí, nedorazila ale vakcína. Hejtman Ivo Vondrák (ANO) poslézé prohlásil, že první dávka bude v kraji až 31. prosince. Premiér Andrej Babiš (ANO) ale ještě v pondělí večer v televizi Nova uvedl, že v ostravské fakultní nemocnici se bude očkovat od úterního rána a že do Ostravy se v noci převeze 840 dávek z Brna.

Firma Pfizer, která je se společností BioNTech výrobcem první očkovací látky schválené pro použití v Evropské unii, v pondělí uvedla, že dodávku do evropských států zpozdily potíže s logistikou. Vondrák už dřív řekl, že nejdřív má být očkováno 17.000 zdravotníků a asi 10.000 pracovníků v sociálních službách. Pak by se měla začít očkovat veřejnost. Očkovat by se mělo hlavně v 17 nemocnicích v kraji.

Rodiny s dětmi využily pěkného počasí a sáňkovali v areálu Vaňkův kopec, 28. prosince v Horní Lhotě.
Hejtman MS kraje Vondrák kritizoval lyžařské areály. Podívejte se sami

Koronavirová situace v kraji je aktuálně nejhorší v zemi. V pondělí index protiepidemického systému PES stoupl o čtyři body na 79, což bylo o osm bodů víc než republikový průměr. Podle takzvané chytré karantény se v kraji od počátku pandemie nakazilo 79.899 lidí. K neděli bylo v evidenci aktuálně 15.270 lidí s prokázanou nákazou.