Zcela zaplněn už je pacienty infekční pavilon S a i část prostor na interním oddělení N2. V dalších dnech se proto kapacita rozšíří o dalších 15 lůžek, a to na interním pavilonu N1. Celkově tak bude v nemocnici k dispozici 85 míst pro pacienty s covidem. Pro ty, kteří vyžadují intenzivní péči, je vyčleněna JIP na infekčním oddělení a na ARO.

„I pro pacienty ve vážném stavu hledá nemocnice další lůžkové kapacity. Z důvodu rozšiřování péče o pacienty s Covid-19 musela nemocnice téměř zastavit veškerou neakutní péči a omezuje příjmy na interním, urologickém a ortopedickém oddělení,“ uvedl mluvčí opavské nemocnice Jiří Krušina. Podle ředitele Karla Sieberta se téměř denně schází k jednání krizový štáb.

„Hledáme další možnosti, jak řešit aktuální stav, který se ale každým okamžikem mění dle počtu přijímaných pacientů. Vše nám komplikuje růst počtu pozitivních zaměstnanců a určitá omezení ve vybavení specializovanými přístroji. Velmi oceňuji práci všech našich zdravotníků, kteří se nyní starají o hospitalizované pacienty. Práce je náročná nejen po fyzické, ale i po psychické stránce, jelikož bohužel dochází i k úmrtím pacientů,“ konstatuje Karel Siebert.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula.
Poslanci se opřeli do Prymuly a žádají demisi. Zde jsou jejich reakce na kauzu