Na území Svinova vyroste další výrobní hala. Tu zde postaví ostravská společnost Caretta Spa, která se sem rozhodla přesunout výrobu z Hošťálkovic. Firma se specializuje na vířivky, sauny, bazény a wellness technologie.

Nová hala, v ulici Františka a Anny Ryšových na ploše bezmála 1100 metrů čtverečních, má podle vedení společnosti pomoct s rozšířením produkce, ale také zvýšit hospodářskou úroveň v kraji. Nové prostory také znamenají nabídku zhruba osmi nových pracovních míst.

„Design budovy je vytvořen jako moderní, ale hlavně funkční. Objekt bude dělený na dvě hlavní části. V popředí se bude nacházet showroom a administrativní část, v zadním úseku pak výrobní hala," přiblížil majitel společnosti Robert Král s tím, že projekt je šestadvacetimilionovou investicí a má být dokončen na přelomu roku 2014 a 2015. Z Hošťálkovic se firma přesunula jednak proto, že do obvodu byla špatná dopravní dostupnost, a jednak proto, že stávající prostory přestávaly stačit stoupající poptávce.

Lidé, kteří v sousedství bydlí, na dotaz Deníku uvedli, že jim výrobní hala v sousedství nevadí.

„Pokud nejde o nějaký průmyslový podnik, který by tady znečišťoval prostředí, tak je jen dobře, že se některým firmám daří. Mnohem větší problém je s ubytovnou, která je o kousek dál, ale třeba se i situace kolem díky tomu nějak posune," uvedli manželé, kteří v ulici Františka a Anny Ryšových vlastní rodinný dům.