Pořádně obměněné je po nedávných volbách zastupitelstvo Moravské Ostravy a Přívozu. Hned deset z jeho pětatřiceti členů je totiž z nového hnutí Ostravak, které v tomto obvodě vyhrálo volby. Starosta, který byl většinou členů zastupitelstva zvolen, ale novou tváří není. Stal se jím Jiří Havlíček, bývalý místostarosta tohoto městského obvodu. Byl jediným navrženým kandidátem na tuto funkci. Jak řekl, bude se snažit o to, aby se lidem v obvodě spokojeněji žilo.

„Máme s našimi partnery několik priorit. Hlavně zajistit větší bezpečnost, a to například pomocí kamerových systémů a větší spoluprací s policií. Chceme zateplit školní budovy, aby se zbytečně neutrácelo za teplo. Nezapomeneme ani na sídliště Fifejdy, jsou tam třicet let staré chodníky, které jsou v žalostném stavu. Chceme, aby obvod dobře vypadal, to znamená, že chceme lépe udržovat zeleň nebo čistit polepené zastávky,“ sdělil nově zvolený starosta Jiří Havlíček. Sociální demokraté spolu s koaličními partnery z hnutí Ostravak budou také usilovat o transparentnost hospodaření, rozšiřování zeleně či řešit problémy s parkováním. „Projdu ale také volební programy ostatních stran, i v nich může být nějaký nápad, který by vedl ke zlepšení života v našem obvodu,“ dodal starosta.

Pozice místostarostů obsadili Petra Bernfeldová a Dalibor Mouka z hnutí Ostravak, dalším místostarostou se stal Tomáš Kuřec z ČSSD. Ani na tyto pozice nebyli navrhováni jiní kandidáti, jejich volba proběhla podle předem připravené koaliční dohody. Sedmičlennou radu městského obvodu pak doplnili Lucie Feiková (ČSSD), Tomáš Málek (hnutí Ostravak) a Lukáš Semerák (hnutí Ostravak).

Ještě před volbou starostů a místostarostů složili všichni členové zastupitelstva slib. Hned poté drželi minutu ticha za zesnulého bývalého starostu Lubomíra Karpíška, který stál v čele tohoto městského obvodu v letech 1998 až 2006.