„Ještě před deseti lety byl náš obor v České republice považován spíše za nepodstatný. Dnes již však umíme vypočítat energetickou potřebu člověka i jeho skutečný příjem stravou, nastavit mu vhodnou výživu i způsob jejího podávání s přihlédnutím k aktuálnímu onemocnění a celkovému zdravotnímu stavu," srovnává vedoucí nutriční terapeutka Vítkovické nemocnice Marie Kohutová postavení dietních sester tehdy a dnes.

A dodává, že dietní sestra již dávno „nepatří jen do kuchyně", jak o tom panovaly představy dříve.

Právě dnes se lékaři, zdravotní sestry a nutriční terapeuti z celé Moravy sjeli do Ostravy, aby si předali poznatky z oboru. Již podeváté se zde koná odborná konference Ostravské dny léčebné výživy.

Program je zaměřen na nutriční péči napříč obory v medicíně. Účastníci se dozvědí o výživových trendech v nefrologii, onkologii, obezitologii, pediatrii či diabetologii.

Kde ubrat, co přidat

„Ačkoliv se to nezdá, výživa se dotýká mnoha onemocnění napříč medicínou. Například pacient s kardiologickými potížemi či s onemocněním ledvin často potřebuje poradit, jak ubrat z jídelníčku sůl, jak vhodně kombinovat potraviny s obsahem bílkovin, sodíku, draslíku, fosforu, a k tomu vhodné složení tuků, aby byla jeho strava vyvážená," popsala na příkladu Marie Kohutová.

Upozornila, že stále více osob netrpí pouze jedním, ale komplexem několika onemocnění. A tomu je také třeba přizpůsobit dietu, která se konkrétnímu pacientovi sestavuje přímo „na míru".

„Vzhledem k tomu často nemůžeme pacientovi předepsat jednu z mnoha univerzálních diet, ale v potaz musíme brát jeho kompletní zdravotní stav. Jídelníčky je nutné vždy sestavit individuálně na míru, zejména pak do domácího prostředí," dodala.