Z úst přítomných zazněly na adresu ostrahy výhrůžky a nadávky: „Blbečku. Šáhni na mě…!“ Muž oznámil, že zavolá policii a přes vysílačku kontaktoval kolegy. Vše skončilo surovým útokem jednoho z mladíků, který se rozběhl a ve výskoku kopl seniora do hrudi. Po pádu na zem ho ještě zasáhl dalším kopem.

Vše ze vzdálenosti několika metrů na mobil natáčela dívka. Co incidentu předcházelo, není jasné.

„Mohu potvrdit, že policisté v pondělí přijali oznámení o fyzickém napadení muže v centru Ostravy. Událostí se zabývají kriminalisté. Ti prověřují veškeré souvislosti a pracují s informacemi dosud zjištěnými, stejně tak reagují na informace postupně a aktuálně získané,“ řekla Deníku Soňa Štětínská z moravskoslezské policie. Na místě zasahovala záchranná služba. 

Video zveřejněné na sociální síti:

(*někdy je potřeba několik vteřin počkat, než se načte)

Zdroj: Facebook/JaNe Mecová

Stav člena ochranky není vážný, naštěstí utrpěl jen lehčí zranění. „Byl při vědomí. Vyšetřili jsme ho po napadení s úderem do hrudníku, utrpěl i poranění dolní končetiny,“ řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

K případu se vyjádřila i společnost SSI zajišťující ostrahu nákupního centra. „S dotyčným pracovníkem jsme v kontaktu a má naši plnou podporu. Naštěstí takové incidenty jsou spíše výjimečné, ačkoli v posledních letech agresivita útočníků stoupá. Nyní věc vyšetřuje Policie ČR a z pochopitelného důvodu se nemůžeme více vyjadřovat,“ uvedla mluvčí SSI Tereza Franková a dodala: „Naši pracovníci se maximálně snaží zajistit bezpečnost návštěvníků jak v budově obchodního centra, tak i v jeho bezprostředním okolí.“