"V noci z pátku na sobotu 30. července tak vyjel z Frýdku-Místku pod velením  Davida Hrbáčka, velitele stanice HZS MSK v Nošovicích, hasební odřad (se třemi segmenty), který tvoří 27 hasičů a 10 vozidel. Bylo do něj vybráno 17 profesionálních hasičů ze dvou územních odborů (okresů) HZS MSK – Karviná a Frýdek-Místek – a 10 dobrovolných hasičů ze dvou jednotek SDH – Brušperk a Jablunkov (obě okres Frýdek-Místek). V týmu je i jediná hasička (22 let) - je součástí brušperské jednotky dobrovolných hasičů. Odřad již dojel v pořádku do cíle – do Hřenska," uvedl mluvčí moravsmkoslezských hasičů Petr Kůdela. 

Podívejte se na video z odjezdu hasičů

| Video: Youtube

Z Ostravy-Zábřehu vyjely v sobotu 30. července ráno pod velením Lukáše Poppa, velitele stanice HZS MSK v Ostravě-Porubě, dva dopravní automobily se sedmi hasiči z HZS MSK. Vystřídají unavené kolegy v čerpacím odřadu HZS MSK.

"Ti se od středy pomocí velkoobjemového čerpadla Somati a tří kilometrů širokých hadic (průměr 150 mm) zapojili do dálkové přepravy vody – první dva dny (středa+čtvrtek) z řeky Kamenice do sedm kilometrů vzdálené obce Mezná (s dalšími pěti Somati), od pátku pokračují v dopravě vody z řeky Kamenice až k Pravčické bráně s délkou vedení přes 4 km (Sigma, Somati, tři přenosné stříkačky)," doplnil mluvčí hasičů. 

Z Ostravy-Zábřehu ještě v pátek vyjeli do Hřenska jedním vozidlem dva specialisté HZS MSK, kteří se zapojí do IT podpory tamního krizového štábu