Úderem osmé hodiny večerní se Loutkové divadlo v Ostravě zaplnilo diváky, z nichž někteří neváhali a dorazili v kostýmech burlesek plné peříček a flitrů. Například i čtyři kamarádky, které byly na burlesque show poprvé.

Ze soutěže Miss Baculaté křivky.
FOTO, VIDEO: Titul Miss Baculaté Křivky získala Danny, krásná rodačka z Karviné

„Tančíme spolu na burlesque kurzu, kde jsme se všechny čtyři i seznámily. Burlesque je originální, zvyšuje sebevědomí, je sexy a posouvá hranice,“ uvedly návštěvnice festivalu, které dorazily společně.

Akrobacie, divadlo a kabaret

Celý večer následně odstartovala producentka a burleska Lucie alias Angelica G. L'Amour, která se burlesque věnuje už třináct let.

Ilustrační foto
Polskem hýbe církevní skandál. Kněží na párty pozvali prostituta, ten zkolaboval

„Děkujeme divadlu, že i když jsou divadlo pro děti, tak šli do něčeho takového jako je burlesque,“ vtipkovala moderátorka. Následně začala show nabitá jednadvaceti vystoupeními, ve kterých se objevily i akrobatické kousky za doprovodu zpěvačky Dity Sedláčkové.

„Všechno je určitým způsobem na pomezí erotiky, divadla a tance. Důležitá je i estetika a kostýmy. Nedílnou součástí je i humor, který je součástí této umělecké tvorby už od začátku a erotika k tomu patří také,“ vysvětluje producentka festivalu.

Typický obrázek „pin-up girl“
Světové války přinesly i sexuální převrat. S bujarými večírky se roztrhl pytel

Diváci během celého večera neskrývali nadšení z účinkujících, kteří si pro ně připravili nejrůznější vystoupení plných erotiky, kostýmů, kabaretu nebo dokonce i akrobacie. „Jestli na někoho tady v sálu spadne nějaká z propriet, například rukavička nebo nálepka na prsa, tak se s ní pomazlete, a pak nám je vraťte,“ vtipkovala moderátorka festivalu.

Zahraniční vystupující

Jednou ze zahraničních vystupujících byla i Celeste O'Lee, která na festival dorazila se svým vystoupením až z Kanady.

„Burlesque mě baví, protože se mi líbí ta rozmanitost. Líbí se mi, že se mohu stát hadem, Cruellou De Vile nebo třeba rybou. Kdybych chtěla být muž, můžu vystupovat jako muž. Líbí se mi celý proces této tvorby,“ uvedla Celesta.

Sen Hekabé
Moderní pornografie se zrodila v renesanci. Lidé byli vyobrazeni jako nenasytní

Ta předá během sobotního večera v rámci festivalu loňský titul Bohemian Princess své nástupkyni a zasedne v porotě, která z 13 soutěžících vybere také novou Bohemian Queen pro rok 2023. V rámci festivalu se poté show přesune do Brna a do Prahy, kde Bohemian Burlesque vrcholí.