Byli v civilu, žádný průkaz však nepředložili. Chovali se agresivně a po oběti požadovali vydání věcí. „Vše se odehrálo v autě, které bylo zaparkované na Mariánském náměstí. Muži se podařilo vystoupit, ale neznámí pachatelé ho ještě povalili na zem a udeřili. Nakonec mu vzali mimo jiné doklady, platební karty, bezdrátová sluchátka a batoh plný jídla,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Pátrací akce

Na místo se okamžitě sjely policejní hlídky. Lupičům se podařilo zmizet v autě. Měli však smůlu. Velkou roli sehrála duchapřítomnost a dobrá paměť napadeného muže, který si zapamatoval část registrační značky. A právě to přispělo k rychlejší identifikaci majitele vozidla.

Policie ČR Ostrava, ilustrační foto.
Bezpečnost v Ostravě: více policistů a kamer, větší objasněnost. Problém? Mládež

„Kriminalisté z Mariánských Hor začali pátrat po všech pachatelích, kteří by mohli mít loupežné přepadení na svědomí. Při samotném rozplétání případu se ukázala profesionalita mezi jednotlivými útvary a díky spolupráci se podařilo ustanovit dvě podezřelé osoby. Samotná součinnost vedla až na Opavsko, kdy policisté z obvodního oddělení Hlučín velkou měrou přispěli ke ztotožnění třetího pachatele,“ dodala Michalíková.

Skončili ve vazbě

Šlo o muže ve věku 44, 51 a 56 let s bohatou trestní minulostí. Všechny tři se již podařilo zadržet. Jsou obviněni z loupeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Byl podán návrh na uvalení vazby, který soud akceptoval. Trojici hrozí až deset let vězení. Nejstarší z obviněných využil svého práva a odmítl vypovídat. Zbylí dva sice vypovídali, jejich verze se ale podstatně rozcházely. Vyšetřování případu pokračuje.