„Upravený“ billboard je například k vidění v Ostravě-Přívoze, konkrétně v ulici Korejské v těsné blízkosti frekventované křižovatky Muglinovské ulice a Sokolské třídy. Jednomu z politiků někdo přimaloval hitlerovský knír a upravil vlasy ve stylu vůdce třetí říše. Změnil také předvolební slogan týkající se války na Ukrajině. S ohledem na vypjatou politickou situaci se dá očekávat, že podobných případů bude přibývat.

I minulé volby

Potvrzují to také zkušenosti z předchozích voleb. Například až k soudu se dostal případ ničení politických billboardů v Ostravě-Vítkovicích během komunálních voleb v roce 2022. Obžalovanými byli dva muži.

Poškozený billboard v Ostravě.
Naštvaný důchodce zničil v Ostravě volební billboard. Chytili ho strážníci

První se přiznal k tomu, že na objednávku druhého poškodil a poničil třináct billboardů. Škoda byla vyčíslena na několik tisíc korun. Soud před několika dny usnesením rozhodl o postoupení věci příslušnému městskému úřadu.

Nevydržel to

Ve správním řízení skončil i vandalský počin z období krajských voleb z podzimu 2020. Šestašedesátiletý muž neudržel nervy na uzdě při pohledu na plakát jedné z politických stran. Nejprve ho strhl, poté přenosný billboard povalil na zem. Než se pustil do ničení dalších, zadrželi ho strážníci.

V Karviné byl v pondělí 17. července zprovozněn jihozápadní obchvat města.
Tři projekty z peněz EU, které se v Moravskoslezském kraji povedly

„Hlídku při noční pěší obchůzce Moravskou Ostravou upoutal atypický hluk, který se ozýval z nedalekého Husova sadu,“ uvedl mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů s tím, že strážníci po příchodu na místo zaregistrovali muže, který z přenosného billboardu strhával plakát jedné z politických stran. „Se stržením předvolebního plakátu se ale nespokojil. Pokračoval v další destrukci přenosného billboardu, který převrátil na zem. Pádem billboardu tak došlo k poškození jeho dřevotřískové výplně,“ dodal Machů.

Slavná tykadla

Zřejmě nejrušnější byly senátní volby v roce 2012. Tehdy lidé kandidátům přimalovávali tykadla. Někteří politici z toho následně udělali součást své předvolební kampaně. Tykadla si začali sami domalovávat, používali i různé „tykadlové“ slogany. Docházelo však i k dalším činům. Například v Ostravě tehdy zmizelo více než sto politických poutačů připevněných ke sloupům veřejného osvětlení.