Celou situaci sledoval strážník obsluhující kamerový systém, který na místo ihned vyslal hlídku.

Nepěkně vypadající pád seniorky zaznamenal strážník obsluhující kamery krátce před půl osmou ranní. Seniorka s taškami v rukou na chodníku zřejmě zakopla o terénní nerovnost a následně upadla na zem. Při tomto pádu se udeřila silně do hlavy a pravé ruky.

Bezprostředně po pádu ji první pomoc ihned poskytli náhodní svědci události, kteří nabídli seniorce i přivolání sanitky. Seniorka však tuto nabídku odmítla a po prvotním ošetření se rozhodla z místa odejít.

„Toto rozhodnutí se však nemuselo seniorce po pádu a úderu do hlavy vyplatit. V tu dobu byla již na cestě hlídka strážníků. Ta pak seniorku nalezlanedaleko místa pádu. Stěžovala si na nevolnost, silnou bolest hlavy a pravé ruky. Navíc silně krvácela z roztrženého obočí, a tak stejně skončila v péči lékařů,“ informoval mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů.

Strážníci seniorce ošetřili krvácející poranění a vzhledem k jejímu stavu přivolali na místo záchrannou službu. Ošetřující lékař pak rozhodl o převozu seniorky do Městské nemocnice Ostrava.