„Je to pro ně obrovská změna po tom, kde přebývali doposud. Od prvního dne po vypuštění do venkovního výběhu ale vypadá, že se zde cítí dobře a postupně objevují nová místa, odpočívají na zelené trávě, ochutnávají čerstvé listí,“ popsala mluvčí zoo Šárka Kalousková. Medvědi už si také označkovali silnými drápy první strom na znamení, že jsou tady doma.

V novém chovatelském komplexu Čitván žije také skupina hulmanů posvátných, velký výběh sdílí společně. „Hulmani se zde sice zabydleli už před několika měsíci, ale prostor patřil jenom jim. Teď se o něj musejí dělit pro ně s neznámými tvory. Věříme však, že vzhledem k rozlehlosti celého areálu, který mají zvířata k dispozici, a vzhledem k rozdílnému způsobu života obou druhů bude jejich soužití harmonické,“ uvedla Kalousková.

Medvědi si nejprve několik týdnů zvykali na vnitřní prostory. I s venkovním výběhem se medvědi seznamují postupně a zvykají si také na pozměněný denní program. Proto je lidé mohou ve venkovním výběhu pozorovat zatím jen asi do půl třetí odpoledne, poté se opět vracejí do vnitřních prostor. Hulmani mají přístup do výběhu neustále.

Všechny články k ostravské zoo ČTĚTE ZDE!