„Informace o nedostatku krve v krevních centrech v našich srdcích nezůstala lhostejná, proto se nejen policisté, ale i civilní zaměstnanci z Moravskoslezského kraje semkli a dobrovolně darovali krev,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že příjemným zpestřením, které na policisty a ostatní dárce čekalo, byla možnost si přeměřit svůj zrak a také zjistit obsah tuku, svalové hmoty a vody v těle.

Mezi policisty jsou nejen dárci krve, ale také dárci kostní dřeně. Jedním z nich je Vojtěch Bittner sloužící na oddělení hlídkové služby Ostrava.

Velkopodvodník Tomáš S., soud, Ostrava, Krajský soud, rok 2022.
Sympaťák, a také gambler a megapodvodník. Soud v Ostravě neměl slitování

Do registru kostní dřeně se přihlásil před třemi roky – ve svých osmnácti letech. Po zápisu do registru se většině potenciálních dárců nikdo neozve, nenajde se totiž shoda. V případě Vojtěcha Bittnera se našla.

Letos v listopadu byl na odběru a hned se stal jubilantem. Shodou okolností byl dárcem s pořadovým číslem 900. Své krvetvorné buňky daroval pomocí takzvané separace krve, což je metoda podobná darování plazmy. Před samotným odběrem s úsměvem na rtech zdravotnímu personálu řekl: „Vnitřně cítím, že heslo pomáhat a chránit pro mě platí i v osobním životě, a proto darovat, když mohu a mám šestí, že jsem zdráv, je pro mě naprosto přirozené.“