V srpnu 1894 byl v Ostravě, jako na třetím místě v zemi, zahájen provoz na první tramvajové dráze. Trasa párou poháněných tramvají vedla z Přívozu přes Moravskou Ostravu do Vítkovic. V těchto kulisách se začala psát historie ostravské MHD, která se během 130letého vývoje stala nejmodernější v zemi.

„Mít kvalitní a moderní MHD je budoucnost města, ale musíme si připomínat, jaká cesta k současnosti vedla a co všechno museli naši předchůdci zvládnout. Technika je samozřejmě důležitá, především to je ale o lidech,“ zdůraznil ředitel Dopravního podniku Ostrava (DPO) Daniel Morys.

Úklid technických služeb MOAP po silvestru ve Stodolní ulici, 1. ledna 2024, Ostrava.
Od trestanců po moderní organizaci. Technické služby v Ostravě hledají ředitele

Významné jubileum chce DPO připomenout řadou vzpomínkových akcí – v plánu je tematická výstava City Gallery, vydání památeční publikace i krátkého filmového dokumentu a celá řada exkurzí na vybraných provozovnách, stejně jako komentované vycházky po zrušených tramvajových tratích.

Přizpůsobili podvozky, konvoj retro vozů vyrazí do ulic

Program vyvrcholí v sobotu 7. září prezentací vozidel a ulicemi Ostravy projede konvoj zhruba dvaceti historických vozů – tramvají, trolejbusů i autobusů. „Město letos přispělo na renovaci a provoz historických vozidel rekordní částkou, proto jsme mohli upravit podvozky historickým vozům na stávající tratě a konvoj tak bude moci projet skutečně celou Ostravou,“ těší Daniela Moryse.

Africké trhy v Trojhalí v Ostravě.
Víkendové tipy: v Ostravě na výstavu Včela!!!, Africké trhy nebo rockovou operu

O týden později, 14. září, se uskuteční tradiční Den ostravských dopraváků v Martinově, pomyslný den otevřených dveří však má být letos ještě pestřejší. Během obou prvních zářijových víkendů uvidí zájemci v akci řadu historických skvostů.

„Například vůz Komárek, který je z roku 1949 a letos má 75 let. Vyrobily ho Vítkovické železárny pro provoz na svých dvou tramvajových tratích – do Hrabové a pískových dolů, protože až do roku 1953 provozovaly svou vlastní tramvajovou dopravu. V provozu byl Komárek do roku 1975,“ říká spoluzakladatel Kroužku přátel MHD Jiří Boháček s tím, že těchto motorových vozů bylo vyrobeno 16 kusů – a dalších 16 vlečných.

Muž na recepční vytáhl pistoli.
Lupič z Ostravy si namaskoval pivní břicho. Zkušené kriminalisty neobelstil

K vidění bude i tradiční Barborka, která je pro Ostravany symbolem staré dřevěné tramvaje. Vyrobili ji před 102 lety. A chybět v ulicích nebude ani vůz číslo 25, 105letý krasavec opravený do podoby z 30. let minulého století, který je vůbec nejstarším ostravských vozem, byť vyrobeným v Kopřivnici.

Časosběrná tramvaj v ulicích Ostravy

„Vůz 25 je zároveň prvním vozem naší historické sbírky, která čítá na padesát kusů tramvají, trolejbusů, autobusů i technologických vozidel,“ řekl opatrovník historického depozitáře Jiří Boháček ke sbírce, která je zapsaná v registru ministerstva kultury a co do historie dopravních podniků je u nás druhá největší - po Pražském dopravním podniku. Do provozuschopného stavu je nyní opravena asi polovina, ta druhá čeká na finance, čas i potřebné zázemí, které by do budoucna mělo poskytnout plánované muzeum dopravy.

Slavnostní zahájení oboru Zubní lékařství na Ostravské univerzitě v Ostravě, 23. října 2023.
Ostravská univerzita digitalizuje přijímání přihlášek na všechny své fakulty

Než se tak stane, mohou si je zájemci prohlédnout alespoň v Martinově, případně si zbarvení z let minulých mohou připomenout prostřednictvím celovozového polepu na nejnovější tramvaji Škoda 39T, která brzy bude po zbytek roku jezdit v ulicích Ostravy. „Bude připomínat hlavní dekády vývoje a barevný design ostravských vozů – na jedné tramvaji tak bude zachycen přerod od zelené přes černou, červenou a tmavě modrou až po nedávno modro-žlutou kombinaci a dnešní tyrkysovou barvu,“ nalákal na unikátní tramvaj šéf DPO Morys. Přehled všech akcí zájemci naleznou na speciálním webu dpo.cz/130letMHD.