Uvedl to mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že již o víkendu hasiči postavili taková odběrová místa v areálu Fakultní nemocnice Ostrava, ve Slezské nemocnici Opava a v Nemocnici s poliklinikou v Havířově. 

V pondělí odpoledne v Městské nemocnici Ostrava, připraveno k užívání je od pondělí i páté odběrové místo v Nemocnici Třinec Sosna.
„Speciální odběrové stany jsou určeny pro řidiče či osádky osobních automobilů i pro pěší příchozí. Jde o velký stan, do kterého občan přijede osobním automobilem, nevystupuje z něj a zdravotní sestra mu odebere potřebný vzorek přímo ve vozidle. Součástí stanu jsou dvě stavební buňky jako zázemí pro zdravotnický personál, který vzorky od občanů odebírá,“ sdělil Deníku Kůdela. 

Moravskoslezští hasiči ve spolupráci s kolegy s kolegy ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně postavili i s pomocí svých automobilových jeřábů betonové zábrany na celkem osmadvaceti hraničních přechodech ve Slovenskem a Polskem. Tato opatření mají zabránit nekontrolovanému přechodu státních hranic z důvodu rizika koronavirové infekce.

Video, stavba testovacího stanoviště koronaviru v Městské nemocnici Ostrava

Zdroj: Youtube