Poškozená 59letá žena se v minulém týdnu dostavila na zmiňované obvodní oddělení, aby nahlásila krádež kabelky. Než se to ale začalo řešit, viděla z okna skupinku pěti osob, která zrovna procházela kolem policejní služebny. Tři ženy hned poznala, že právě ony ji měly okrást.

„Svůj poznatek proto hned řekla policistovi, který vykonával dozorčí službu a ten okamžitě na místo vyslal hlídku. Do několika minut už všechny tři podezřelé osoby byly zadržené a předvedené na oddělení. Zpočátku sice ženy tvrdily, že o ničem neví, ale nakonec ještě na silnici se všechny ke krádeži, zakročující hlídce, doznaly. Jak verze poškozené ženy, tak podezřelých osob se shodovaly,“ vysvětlila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Na snímku vlevo hejtman MS kraje Ivo Vondrák, vpravo starosta Krnova Tomáš Hradil.
Vedení MS kraje doporučilo školám covidové "prázdniny", výjimky se ale najdou

Z výslechů nakonec vyplynulo, že poškozená žena seděla na lavičce před domem na ulici Mírové náměstí, kdy k ní přišla neznámá 37letá žena a údajně měla „žebrat“ peníze. Poté co neuspěla, tak odešla za svou 18letou dcerou a její stejně starou kamarádkou. Ty už měly mezi tím vymyslet plán, že poškozenou ženu zabaví a starší žena ukradne mezitím kabelku. Tak jak se domluvily, tak se i stalo. Vzhledem k tomu, že poškozená žena věnovala svou pozornost dvěma slečnám, tak si nevšimla, že zezadu k ní přistoupila osoba a v nestřeženém okamžiku ji z ruky vytrhla kabelku, kterou měla položenou vedle sebe na lavičce.

Muži zákona provedli ohledání místa činu a kontrolu okolí, kde nakonec našli i kabelku s věcmi, kterou následně poškozené ženě vrátili.

Zdroj: PČR

Policista z obvodního oddělení Ostrava Vítkovice ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření třem ženám ze spáchání přečinu krádež ve formě spolupachatelství. V případě prokázání viny hrozí ženám až dvouleté vězení.

„Takový způsob krádeže patří mezi jeden z nejstarších „fíglů“ pachatelů. Proto chceme znovu připomenout lidem, aby měli stále pod kontrolou své osobní věci a nenechali se oklamat komplici,“ upřesnila Michalíková.