"Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) - ze stanic Přívoz (specializace na záchranu zvířat) a Poruba (specializovaný lezecký tým) - vyjely v pátek 5. června dopoledne do ostravské čtvrti Bělský les, kde se do ochranné sítě na balkonu výškového domu zamotala překrásná mladá poštolka," uvedl úvodem k zásahu hasičů jejich mluvčí Petr Kůdela.

Na balkonu jednoho ze zdejších domů ve 13. patře nechávají zdejší obyvatelé přebývat i rodinku poštolek, která se letos rozrostla o šest mláďat.

Zdroj: Youtube

"Ta už umí létat a zvědavě prozkoumávají okolí. Jedno z mláďat ale zůstalo zamotané v ochranné sítí (zřejmě proti holubům) na balkoně bytu o patro níže. V bytě nikdo nebyl doma, proto jeden z hasičů-lezců z porubské stanice slanil k uvězněnému ptákovi, síť opatrně kolem poštolky odřezával, a pak ji i s odřezaným kusem sítě vložil do speciálního podběráku," popsal zásah mluvčí hasičů s tím, že mládě skončilo po svislém transportu nahoru o patro výše v bytě pána, který se o poštolky stará a někteří sousedi už mu začali říkat „Pan Poštolka“.

"Tam opatrní a pečliví hasiči vzdorujícího zástupce sokolovitých dravců opatrně vyprostili ze zbytků sítě a předali do rukou „pana domácího“, na kterého jsou poštolky zvyklé a kde se mládě zcela uklidnilo. Celý zásah sledovali sourozenci uvězněné poštolky, kteří posedávali různě kolem hasičů, rovněž několik zvědavých obyvatel ulice Bohumíra Četyny na okolních balkonech, kteří hasiče odměnili potleskem," dodal pochvalně Kůdela.