Činí tak například v situacích, kdy někdo zaparkuje na vyhrazeném místě. Strážníci jsou na první pohled vidět častěji než jindy, zejména v minulém a tomto týdnu. Podle mluvčího ostravské městské policie Jindřicha Machů se ale nejedná o žádnou speciální akci.

Ilustrační foto.
Při honičce na Ostravsku shořel policejní vůz, policisté jsou zranění

„Problémy s parkováním v centru řešíme dlouhodobě. Cílem je korigovat parkování v centru města tak, aby byly v maximální možné míře eliminovány případy nesprávného parkování vozidel v centru města. Současně aby byla zachována průjezdnost vozidel složek IZS a vozidel zajišťujících obslužné činnosti, jako například OZO,“ řekl Machů.

Pokuty a poplatky

A s jakými postihy musejí řidiči počítat? Poplatek za odtažení vozidla činí 1500 korun, poplatek za vozidlo na záchytném parkovišti čítá 200 korun za každý započatý den. Na místě lze vyřešit nesprávné parkování domluvou či pokutou až do výše 1500 korun. Ve správním řízení se částka pohybuje v rozpětí od dvou do pěti tisíc korun.

Slavnostní představení první velkokapacitní tramvaje Škoda Forcity Smart 39T vyrobené na míru pro Ostravu, 6. října 2021 v Ostravě.
Velkokapacitní tramvaje v Ostravě se opozdí, město ruší soutěž a shání peníze

„Každý případ nesprávného parkování je řešen vždy individuálně. Strážník při řešení samotného přestupku přihlíží k povaze a závažnosti přestupku, polehčujícím či přitěžujícím okolnostem. Jednou z přitěžujících okolností je například i opakované spáchání přestupku,“ uzavřel Machů.

Video: Naložení a odtah vozidla v centru Ostravy

Zdroj: Deník/Jaroslav Perdoch