Nejen kompletní drogovou varnu, ale také funkční samopal s ostrými náboji a velký finanční obnos našli policisté u sedmatřicetiletého muže, který se jim před několika dny snažil ujet v Ostravě. O divoké autohoničce, při které řidič nereagoval na výzvy k zastavení a místy uháněl rychlostí 150 kilometrů v hodině, jsme již informovali.

Policie nyní potvrdila informace Deníku, že ve vozidle našla kompletní pervitinovou varnu. Ale nejen to.

„To nebylo jediné překvapení, které na policisty v kufru auta čekalo. Našli také velký obnos finančních prostředků a střelnou zbraň s náboji,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Záběr z pronásledování.
VIDEO: Řidič s varnou pervitinu ujížděl ostravským policistům. Šlo o život

Jednat by se mělo o funkční samopal. Navíc se ukázalo, že muž byl již v minulosti za drogové zločiny odsouzen u nás i v Polsku. Zbraň bude podrobena expertize, která by měla ukázat, zda v minulosti nebyla použita při některém z neobjasněných zločinů. Při jednom z nich neznámý pachatel střílel ze samopalu na policisty.

Noční jezdec

Další dopadený drogový zločinec zaujal pozornost policistů tím, že se v nočních hodinách s velkým batohem na zádech projížděl městskou částí Ostrava-Poruba na elektrokoloběžce. Policisté se ho rozhodli zkontrolovat.

„Jak se ukázalo, měl batoh plný farmaceutických přípravků. Hlídce sdělil, že batoh našel,“ přiblížila situaci Michalíková. Z medikamentů se dal vyrobit pervitin za tři čtvrtě milionu korun. Muži (41 let) hrozí až deset let vězení.

Houbařská sezona 2022. Kolem Havířova a jeho okolí.
Houbařské žně v MS kraji pokračují, hlášeny jsou již první otravy

Stejnou dobu by za mřížemi mohl strávit i sedmatřicetiletý muž, kterého v Ostravě při rutinní silniční kontrole zastavila policejní hlídka. Zmást se ji pokusil tím, že začal mluvit polsky.

„V polském jazyce sdělil jméno s tím, že nemá doklady. Mužům zákona však lustrací uvedené jméno neprocházelo. Následovala dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem, kontrola na drogy však vykazovala pozitivní výsledek,“ řekla Michalíková. Policisté našli v kufru auta devatenáct balení farmaceutického přípravku, z něhož by bylo možno vyrobit bezmála kilogram pervitinu. Uvnitř byly i dealerové sáčky s obsahem žluté krystalické látky a také sáček se zelenou sušenou rostlinnou hmotou. „V tu chvíli řidič začal hovořit plynule česky, a dokonce sdělil hlídce svou totožnost,“ doplnila Michalíková.