"Skutku se dopustil dosud neznámý pachatel, který 21. října 2022 ve večerním čase kolem 20 hodiny na ulici 28. října na tramvajové zastávce MHD Nová Ves Vodárna opakovaně udeřil a následně i kopl do prosklených dveří tramvaje linky č. 4 právě jedoucí směrem na Porubu, čímž došlo k rozbití skleněné výplně," uvedla ve výzvě policejní mluvčí Eva Michalíková s tím, že incident už šetří policisté z obvodního oddělení z Mariánských Hor jako přečin výtržnictví a poškození cizí věci. 

Kamery pomáhají strážníkům v OIstravě také a odhalováním trestné činnosti u vlakového nádraží v části Přívoz. Případ krádeže na osobě, listopad 2022.
VIDEO: Takto okrádají opilé lidi u nádraží v Ostravě. Pak pomáhají kamery

"Pro dosažení účelu trestního řízení policisté v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti muže, který by mohl pomoci k objasnění tohoto skutku. Případně žádáme samotného muže z videozáznamu, aby se sám přihlásil. Jakákoliv informace by tak pomohla přispět k objasnění případu," dodala Michalíková.

Policie žádá svědky, kteří by k totožnosti muže mohli poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátili na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu.