Během dne byli záchranáři voláni k šestnáctiletému chlapci do Karlova v Jeseníkách a také k o dva roky mladšímu do ski areálu Mosty na Frýdecko-Místecku. Oba si přivodili středně těžká poranění při lyžování.

"Šestnáctiletý mladík spadl a zranil se při pěším pohybu v teniskách na sjezdovce v Malenovicích. Šestačtyřicetiletá žena se zranila v oblasti dolní končetiny při sestupu z Lysé hory," uvedl k dalším zásahům mluvčí ZZS Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl s tím, že u všech pacientů zasahovaly pozemní týmy ZZS a po ošetření je transportovaly do spádových zdravotnických zařízení.

Biskup František Václav Lobkowicz.
Loučení s biskupem Lobkowiczem: K rakvi mohou lidé v pátek, pohřeb bude v sobotu

Nejvážnější byl úraz dvacetiletého muže ve ski areálu v Tošovicích na Novojičínsku.

"Po pádu na lyžích s nárazem do pevné překážky byl zprvu v bezvědomí. K zásahu vyjel tým RZP a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby. Během zásahu již pacient komunikoval, zasahující lékař však vyslovil podezření na poranění mozku. Po zajištění krčním límcem, podání léků a poskytnutí dalších opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče byl letecky přepraven do ostravské Fakultní nemocnice a předán na tamním urgentním příjmu," popsal Humpl.