Dostavbu rozestavěného bodu v městském obvodu Ostrava-Poruba bude mít na starosti firma Stamont–Vítkovice Revmont. Z celkem 13 uchazečů, kteří se do výběrového řízení města přihlásili, zvítězila nejnižší nabídkou ceny.

Porubský Poklad je schopna opravit za bezmála 149 milionu korun bez DPH. Podle investičního náměstka Břetislava Rigera (Ostravak) se původně předpokládalo, že dostavba vyjde na přibližně 241 milionu korun.

Porubský objekt, který musel být před dvěma lety zakonzervován, se tak v létě konečně začne opravovat.

„Nyní jsme ve fázi podpisu smlouvy s dodavatelem a v podstatě očekáváme, že už během července bychom mohli předávat staveniště. Měla by proběhnout pasportizace a někdy v srpnu tohoto roku bychom měli začít stavět," uvedl Břetislav Riger.

„Protože stavbu si bude řídit přímo Dům kultury Poklad, bude mít svůj technický dozor, a město, které domu kultury předá dotaci na tuto stavbu, tak bude mít svého supervizora, který byl vysoutěžen," dodal.

Jak už Deník informoval, Poklad by měla na základě rozhodnutí ostravských radních nově řídit jednatelka Kulturního domu Akord v Zábřehu Darina Daňková. Její jmenování ale musí ještě posvětit zastupitelé. Funkce by se tak mohla ujmout v květnu.

Za důležité považuje vrátit domu kultury jeho dřívější věhlas.

„Vrátit Pokladu jeho lesk, to je jednoznačná vize. Věřím, že by se to v časovém horizontu tří až pěti let mohlo podařit. Právě prvním krokem je dokončit rekonstrukci, protože to je stěžejní," řekla Darina Daňková, která do budoucnosti počítá s tím, že se DK Poklad a DK Akord spojí v jednu společnost, jak plánuje vedení města.