Soutěžní karta letos zavedla účastníky na dvanáct zajímavých míst Moravskoslezského kraje – nejen na vrcholy Beskyd, ale také na zámek v obci Linhartovy, na hrad Starý Jičín nebo na rozhlednu Biskupská kupa u Zlatých Hor. Z těchto dvanácti cílových míst soutěžící sbírali razítka do soutěžní karty a zároveň odpovídali na otázky, které se týkaly těchto cílů.

„Celkem do ostravského rozhlasu přišlo 1457 soutěžních karet. Kromě pár výjimek měly karty všechna razítka i správné odpovědi a tak jsme museli rozhodnout o pořadí výherců podle tipovací otázky,“ uvedla Marcela Cisovská za produkční tým ČRo Ostrava.

Vítězkou se stala Veronika Pechová z Karviné-Fryštátu. Její tip, kolik dobrovolných dárců se v letech 2006 až 2010 zúčastnilo akcí Daruj krev s ČRo Ostrava, byl nejblíže – tipovala 3855 dárců. Správný výsledek tipovací otázky byl 3899 dárců.

„Veronika Pechová tak svým vítězným tipem získala týdenní letecký zájezd pro dvě osoby do tureckého střediska Kemer se službami all inclusive, dále poukázky do Ski areálu Mosty u Jablunkova, Encyklopedii světa, outdoorové vybavení, roční předplatné časopisu Turista a další ceny, které poskytli partneři soutěže,“ vyjmenovala Cisovská.

Dalších čtrnáct vítězů si mezi sebou rozdělí ceny jako třeba autobusový zájezd do maďarských termálních lázní, poukaz na pobyt v penzionu Zellerhof u rakouského jezera Lunz am See, víkendový pobyt v hotelu Horal na Valašsku, tři poukázky na odběr horských kol 4EVER dle vlastního výběru nebo outdoorové vybavení. Jejich jména lze najít na stránkách www.ostrava.rozhlas.cz.

Mediálním partnerem akce byl také Deník, který během prázdnin přinášel každou sobotu informace i o místech, do kterých letos měli turisté vyrážet.