Kromě samotných výhledů na pozůstatky těžkého průmyslu v Ostravsko-karvinském revíru bude k dispozici i historický výklad od průvodců.

Výletníci si prohlédnou třeba monumentální těžní věže typu Walsum u Dolu Barbora ve staré Karviné, pokochají se impozantním výhledem na Důl Darkov.

Vyjížďku speciálním vlakem po vlečkách báňské dráhy na Karvinsku.
OBRAZEM: Lidé se projeli speciálním vlakem kolem šachet na Karvinsku

„Dozvědí se ale třeba i to, proč dnes Žofinka v Orlové slouží jako vodní jáma nebo při troše štěstí narazí na horníky na posledním karvinském činném Dole ČSM. Na některých klíčových místech jsou plánované i zastávky, takže lidé budou moct na chvíli vystoupit, přečíst si další zajímavosti na infopanelech a v klidu si z tohoto zážitku pořídit na památku fotografie,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka.

Už tento víkend opět startují jízdy historickýcmi vlaky po báňských vlečkách. Foto: MSKUž tento víkend opět startují jízdy historickýcmi vlaky po báňských vlečkách. Foto: MSKZdroj: Deník/Tomáš Januszek

Jezdit se bude po dvou hlavních trasách. První povede pohornickou krajinou z Cieszyna a Českého Těšína s cílovou stanicí Josefova jáma, která se nachází poblíž Zoo Ostrava. Zpět do Cieszyna se výletní vlak vydá už po hlavní trati, a to v pozdním odpoledni, opět ze zastávky Josefova jáma – Zoo Ostrava.

Druhá trasa povede po báňských vlečkách, v rámci které budou vlaky vyjíždět na zhruba tříhodinovou komentovanou jízdu každou sobotu z nádraží Ostrava střed a v neděli z Havířova.

Spěšný vlak do Bradavic? Nikoliv - uhelný vlak po karvinsko-ostravském revíru.
Z atrakce tradice? Projížďky vlakem po ostravsko-karvinském revíru jsou zpět

Komentované projížďky pohornickou krajinou budou dostupné každou sobotu a neděli od 10. června do 17. září. Jízdní řád, podrobnější informace a prodej vstupenek na jednotlivé jízdy jsou k dispozici na webových stránkách Slezského železničního spolku.