Vše začne ve středu 21. května. Od 8.05 do 13.55 budou na celé trase nahrazeny všechny rychlíky a spěšné vlaky autobusovou dopravou. V případě osobních vlaků se to pak týká pouze úseku mezi Svinovem a Hájem ve Slezsku. Následující den platí de facto totéž, jen s tím rozdílem, že „osobáky" tentokrát nepojedou pouze mezi Děhylovem a Štítinou a výluka potrvá do 8.05 do 13.50.

V pátek 23. května už ale na celé trase mezi Opavou a Ostravou budou jezdit autobusy namísto vlakových souprav jen v případě rychlíků. Jak osobní, tak spěšné vlaky čeká výpadek provozu „akorát" v úseku mezi Opavou a Hájem ve Slezsku. Podle harmonogramu pro tento den se tak má dít od 8.10 do 13.45.

„Vzhledem k očekávanému zpoždění vlaků z důvodu výluky ve stanici Ostrava-Svinov nemusí být vždy zajištěna návaznost na přípojné vlaky do dalších směrů. Pro zachování návazného spojení doporučujeme cestujícím použít vhodný dřívější spoj," dodávají poté a radí zástupci Českých drah cestujícím na oficiálním webu, a to pro všechny tři zmíněné dny.