Zprávu uvedl v pondělí 19. prosince server zdopravy.cz. Problémy podle ní souvisejí s výpadky elektrických jednotek řady 471 CityElefant i dalších hnacích vozidel. V případě jednotek CityElefant jde o dlouhodobé problémy, které se projevují v zimě při sněhových srážkách. Krystalky ledu se dostávají do elektroinstalace a způsobují zkrat. 

Záběr z videa zachycující světelnou vánoční show hasičských vozů.
VIDEO: Hasiči z Ostravy natočili originální vánoční koledu, podívejte se

Rušení spojů se týká tratí z Ostravy do Opavy a Frenštátu. Dopravce na pondělí 19. prosince mezi Ostravou a Opavou zrušil tři páry spojů, vlaky jsou odřeknuty bez náhrady. Na jiných výkonech chybí CityElefanty, místo nich jezdí podstatně menší Regionova. Dráhy jako důvod uvádí nedostatek provozuschopných vozidel.

Problémy dopravce přichází v době, kdy Moravskoslezský kraj řeší zadání desetileté smlouvy na provoz elektrických vlaků bez soutěže přímým zadáním.

Úklid sněhu na letišti Leoše Janáčka Ostrava, 16. prosince 2022, Mošnov.
VIDEO: Aby se mohlo létat. Takto se od sněhu čistí Letiště Leoše Janáčka Ostrava

Spojení Ostrava – Opava není přitom jediným v kraji, kde dopravce ruší vlaky. V pondělí dopravce odřekl celkem šest párů spojů mezi Ostravou a Frenštátem pod Radhoštěm. Důvodem je opět nedostatek vozidel.