Petr Pavel ale není jediný, koho podnikatelé z Moravy podpořili. Například Danuši Nerudové poslala pětimilionový dar firma Moravec Invest, za níž stojí vlastník drogerií Teta Martin Moravec, po dvou milionech pak podnikatelé Dalibor Dědek, Pavel Faiereisl a společnost Inexad. U Petra Pavla činí nejvyšší dary milion korun. Ty získal například od spolumajitele Jablotronu Dalibora Dědka, zakladatele společnosti Livesport Martina Hájka, a podnikatelů Michala Šlemra, Martina Voháňky a Jana Barty.

Autoškola, cvičné jízdy, ilustrační foto.
Řidičák až za 40 tisíc? Podle šéfa největší autoškoly ČR má cena kopírovat mzdu

Kandidátovi Josefu Středulovi poslal na konci prosince olomoucký podnikatel Richard Benýšek pět milionů korun. Středula ale v neděli v noci v rámci televizní prezdientské superdebaty oznámil, že z kandiatury na prezidenta odstupuje. Ve své řeči pak podpořil právě Danuši Nerudovou. 

Majitel Baníku Ostrava podpořil generála Pavla 

Sponzory ze severní Moravy má i kandidát Petr Pavel. Sedm set tisíc korun, z toho většinu prostřednictvím firmy A&V Invest, mu poslal Václav Brabec, majitel Baníku Ostrava. Generál ve výslužbě Pavel je podle něj díky zkušenostem z vedení armády, zahraniční politiky a diplomacie správným lídrem pro dnešní dobu. Václav Brabec také silně vnímá válku na Ukrajině odehrávající se několik set kilometrů od českých hranic.

Ostrava, cyklistika ve městě, ilustrační foto.
Ostrava pro cyklisty. Město chce podmínky, jaké mají vyspělé evropské metropole

„Rozpínavá politika Ruska představuje pro mou malou zemi a hlavně pro moji rodinu bezpečnostní riziko. Chtěl bych, aby hlavou mé země byl člověk, který se vyzná a rozhoduje chladnou hlavou. Měl jsem možnost Petra Pavla osobně poznat, a tak vím, že je to člověk nejen zkušený, ale především upřímný a férový. A takové vlastnosti já osobně od svého prezidenta očekávám,“ uvedl Václav Brabec.

Sedmdesáti tisíci stejnému kandidátovi přispěla zlínská firma Spur, 62 tisíci internetová lékarna LSPP z Olomouce. Půlmilion věnovala pila Javořice z Ptenského dvorku na Prostějovsku.

Stejnou částkou přispěla pila Javořice i Danuši Nerudové. Této kandidátce věnoval 130 tisíc korun i zábřežský výrobce oken, firma Sulko.