Jak Deníku prozradil, politické zkušenosti možná využije i v divadle. Diváci a příznivci Třech Tygrů se tak mají na co těšit. Vzhledem k tomu, že již řadu let působí v komunální politice, námětů má více než dost.

Také letošní drsná a místy i kuriózní předvolební kampaň byla dobrou uměleckou inspirací. „Co jsem v komunální politice, občas jsem potkával postavičky, které si zasluhují trošku parodie, nebo jsou parodie samy o sobě, anebo mám někdy pocit, že potkávám lidi, kteří jsou jako z kresleného seriálu,“ uvedl s úsměvem herec a politik.

Sledování výsledků komunálních voleb ve volebním štábu OSTRAVAK, 24. září 2022, Ostrava. Lukáš Semerák.
OBRAZEM: Volebnímu štábu hnutí Ostravak vládla pohoda i Vladimír Polák

Vzápětí se vážněji věnoval komunálním volbám i samotné kampani. „Mně jde o to, aby ta soutěž byla fér,“ řekl Polák, podle kterého se vše podstatné mělo odehrát v diskuzích a debatách. „Velmi mě mrzí, že situace nahrává takovým těm extremistickým, protisystémovým, populistickým stranám, které vnášejí do komunálu něco, co tam nepatří. A to myslím, některé lidi mate. Myslím si, že by lidé měli být velmi pozorní na to, co je téma komunálních voleb,“ dodal Polák.