Hnutí Ostravak ve své baště v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz sice prohrálo s hnutím ANO, druhé místo s více než dvaceti procenty mu však dává silnou vyjednávací pozici. Výrazně zastoupení bude mít i v celoostravském zastupitelstvu.

Lídr hnutí Ostravak Lukáš Semerák je připraven na jednání o koalici. „Když kandidujete ve volbách, máte ambici se podílet na vedení obce, to je věc jedna. A věc druhá: my jakožto lokální hnutí poměrně zdatně konkurujeme velkým parlamentním stranám s výjimkou ANO. Bohužel v Ostravě nastala anomálie, a to dvakrát. Poprvé v tom, že zase přišla volit pouze jedna třetina obyvatel. A za druhé, bohužel voliči volí stranicky,“ uvedl Semerák, podle kterého voliči ANO vyslyšeli svého předsedu, jenž hovořil o referendu.

Vladimír Polák pro Deník, září 2022.
VIDEO: Herec Polák ze Tří Tygrů nezklamal, humor neztrácel ani během voleb

„Výsledky voleb respektujeme. A byla by chyba, kdybychom neměli ambici podílet se na vedení města, potažmo obvodu,“ uzavřel Semerák.

Mezi kandidáty za hnutí Ostravak do komunálních voleb byl i herec ze Tří Tygrů Vladimír Polák, který v místní politice působí několik roků. Během sobotního čekání na výsledky bavil kolegy z volebního štábu, smysl pro humor prokázal i během rozhovoru s Deníkem - VÍCE ZDE.