České televizi pak podle zprávy tuto informaci potvrdil státní zástupce Michal Koflák z Okresního státního zastupitelství v Opavě. U domu hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka se šibenice s oprátkou objevila letos v lednu. Hejtman na sociální síti Twitter zveřejnil její fotografii. 

Šibenice s oprátkou a dokumentem, které před svým domem o víkendu našel hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.
Hejtman Vondrák našel u domu šibenici. Ubohé, nejbližší to snášejí těžce, říká

V létě už to vypadalo, že případ skončí v kolonce nevyřešených, policie totiž případ odložila poté, co sice našla výrobce šibenice, nemohla však dokázat, co se stalo dál.

Nečekaný zvrat

Jako blesk z čistého nebe proto v říjnu přišla informace o už takřka vyřešeném případu. „Policejní komisař 10. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství policie Ostrava zahájil na základě zjištěných a zadokumentovaných informací v těchto dnech trestní stíhání 30letého muže z přečinu nebezpečného vyhrožování. Obviněný měl ke konci měsíce ledna 2022 v obci na Opavsku umístit před vstup do domu poškozených šibenici s výhružnými texty související s výkonem funkce jednoho z poškozených (veřejně činná osoba),“ řekla Deníku v rámci zákonných možností policejní komisařka Pavla Jiroušková.

Výhrůžka hejtmanovi.
Zvrat v kauze šibenice u domu hejtmana Vondráka: policie má pachatele

Obviněný se podle ní pod tíhou důkazů policistům doznal a nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Co na to hejtman Vondrák? „Vysoce si cením práce vyšetřovatelů, že dokázali pachatele najít a obvinit. Je to správný a důrazný signál všem, kteří zapomněli na slušné vychování. Takové jevy je třeba zastavit dříve než bude pozdě,“ řekl Deníku hejtman, pro něhož podle vlastních slov kauza skončila oznámením policii a o detaily vyšetřování se příliš nezajímal.