Podle informací Deníku bylo tělo zemřelého letecky přepraveno z Tuniska do České republiky, v Ostravě se již uskutečnila soudní pitva. „Byla provedena soudní pitva,“ potvrdila Deníku mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková. Moravskoslezští kriminalisté případ řeší jako vraždu a připravují se tak na variantu, že tuniské orgány zločin postoupí k trestnímu řízení do České republiky.

„Krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu vraždy a v současné době provádí procesní úkony. Tyto byly zahájeny z důvodu, pokud by se tuniská strana rozhodla případ předat k trestnímu řízení do České republiky," řekla Jiroušková.

Podobné tragédie

Kriminalisté z moravskoslezského kraje mají zkušenosti i s jinými tragédiemi, které se odehrály za hranicemi. Tou nejznámější je kauza Petra Kramného z Karviné, který podle pravomocného rozsudku v létě 2013 během rodinné dovolené v Egyptě zavraždil svou manželku a dceru. Soud mu vyměřil 28 let žaláře.

Naši policisté se podíleli i na vyšetřování vraždy ženy z Ostravy, kterou v Mexiku zabil její manžel, s nímž se chtěla rozvést. Za vraždu byl v Mexiku odsouzen k 46 letům žaláře.

Smrt v Tunisku

Ze smrti muže v Tunisku je obviněna o deset let mladší manželka, která jej měla uškrtit.

Televize CNN Prima News citovala mluvčího soudu v Monastiru a Mahdii Farida Bena Jahha, podle kterého žena vraždu naplánovala už v Česku, ještě před příjezdem do Tuniska na dovolenou. Zda se žena k plánování vraždy přiznala, nebo se objevily případné důkazy, není jasné. Více podle mluvčího ukáží až výsledky vyšetřování.

„Moravskoslezská policie prostřednictvím ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci požádala o poskytnutí informací a současně jsme nabídli tuniské policii pomoc v rámci mezinárodní justiční spolupráce,“ řekla Deníku již dříve policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Kauza vražd v Egyptě
Zejména obyvatelé Karvinska a okolí mají v živé paměti právě soudní kauzu Petra Kramného z Karviné, který se před deseti lety, na podzim roku 2013, vrátil z dovolené v Africe sám. O život během pobytu v egyptském letovisku tehdy přišla jeho manželka a dcera. Za jejich smrt byl pravomocně odsouzen - více zde: Kauza Kramný.