Ve čtvrtek 17. prosince oznámil na tísňovou linku 156 rozrušený starší muž, že má vážnou obavu o svého souseda, kterého už čtyři dny neviděl vycházet z bytu a na jeho zvonění a klepání nereaguje.

Hlídka strážníků po příjezdu na místo provedeným šetřením zjistila, že v bytě žije 65letý senior sám se svým pejskem. Po zaklepání na dveře bytu se z bytu ozývalo jen žalostné kňučení psa. Strážníci poslechem rovněž zaznamenali jen velmi slabý, téměř neslyšitelný mužský hlas, který vycházel ze vzdálené části bytu.

Vzhledem k závažnosti situace tak věci nabraly rychlý spád. Strážnici využili svých zákonných oprávnění a vstoupili do bytu. Našli seniora ležícího v posteli, který hlídce uved, že od pondělního rána má silné bolesti nohou a nedokázal sám vstát z postele. Ležel tam tak v bolestech a bez pomoci již čtvrtý den!

„Díky všímavosti souseda, rychlého a profesionálního zákroku strážníků se tak muži dostalo potřebné pomoci. Na místo přivolaný lékař rozhodl o převozu seniora do nemocnice,“ uvedl tiskový mluvčí městské policie Jindřich Machů.