V úterý 8. srpna krátce po deváté hodině ranní oznámil občan na linku 156, že v jednom z vybydlených domů na ulici Cihelní dochází zřejmě k nelegálnímu odběru elektrické energie.

Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že oznámení občana se zakládá na pravdě. Kontrolou plastové rozvodné skříně nacházející se na přilehlém pozemku strážníci zjistili její poškození v dolní části. Bližším ohledáním poté objevili z rozvodné skříně vycházející kabel, který směřoval k oknu nedalekého domu.

Socha Věry Špinarové v Husově sadu.
ČTENÍ NA VÍKEND: Husák neboli Husův sad. Přečtěte si povídku čtenáře Deníku

Po vstoupení do domu strážníci postupovali ve směru vedení elektrického kabelu, který směřoval do prvního nadzemního podlaží a končil v jedné z místností. Tam oslovili 38letou ženu, která se k nelegálnímu napojení nedokázala vyjádřit. Na elektrický kabel byl v místnosti připojen přímotop, osvětlení místnosti, nabíječka mobilního telefonu a další elektrická zařízení.

„Kromě nelegálního odběru byla způsobena I další škoda na rozvodné skříni a jejich vnitřních komponentech. Vzhledem k okolnostem případu si celou věc převzali kolegové z Policie České republiky,“ informoval Jindřich Machů z MP Ostrava.

V tomto objektu nejde zdaleka o první takovéto protiprávní jednání. Obdobné nelegální napojení již ostravští strážníci řešili v únoru, kdy v jedné z místností tohoto vybydleného domu obývané jednou ženou a čtyřmi muži byla „černá“ přípojka elektřiny využívávána k topení a svícení. I v tomto případě se celou věcí zabývala Policie České republiky.