Měli přepadnout podnikatele, kterého údajně odvezli na odlehlé místo a tam jej pod hrozbou zabitím přinutili k podepsání milionových směnek a dlužních úpisů. Oni však svou vinu popírají a vše označují za naprostý nesmysl. Takový je příběh tří mužů z našeho regionu, Slovenska a Ukrajiny, kteří včera usedli na lavici obžalovaných v budově Krajského soudu v Ostravě. Státní zástupce všechny viní z pokusu o trestný čin vydírání. K násilnosti došlo v březnu loňského roku v centru Ostravy. Čtyřiapadesátiletého podnikatele kvůli dluhům údajně převezli k Těrlické přehradě a poté ke Komorní Lhotce. Tvrdili, že si o něm a jeho rodině zjistili všechny informace. Mimo jiné zazněly i výhrůžky zabitím. Nakonec jej přiměli k podepsání čtrnácti směnek na částku deset milionů korun a také dokladu na půjčku ve stejné výši. V jeho kufříku navíc našli hotovost přesahující osmdesát tisíc korun, kterou si nechali. Vzápětí ho donutili, aby podepsal potvrzení, že jde o úroky z půjčky.

Na samotném přepadení se měli podílet čtyři muži. Tři podezřelí skončili ve vazbě, čtvrtý je na útěku. Všichni zadržení však svou vinu popírají. Tvrdí, že se žádného zločinu nedopustili. Muž z Ukrajiny, mající povolení k pobytu na území Slovenské republiky, včera před soudem prohlásil, že nezná oběť ani dvojici mužů, s nimiž je souzen. „Nemám s tím nic společného. Neznám je, nebyl jsem s nimi v žádném spojení,“ řekl Ukrajinec.

Hlavní líčení je plánováno do poloviny příštího týdne, kdy by měl soud rozhodnout o vině, či nevině. Trojici mužů hrozí pět až dvanáct let vězení.