Díky tomu, že řízení dopravy na řadě míst převzali do svých rukou policisté, řidiči se lépe orientují v jednotlivých signálech, které jim ochránci zákona s bílou hůlkou – takzvanou regulkou – dávají.

Výsledkem je méně zmatků v křižovatkách. Potvrdilo se to i v pátek v Ostravě během policejní soutěže Regulovčík roku 2017.

Své síly změřilo dvacet dopravních policistů ze všech dopravních inspektorátů, krajského oddělení silničního dohledu a dálničních oddělení Ostrava a Mankovice.

Moravskoslezští policisté se nejprve vydali na frekventovanou křižovatku ulic 28. října a Novinářské, kde řídili provoz.

Přestože nechyběli řidiči, kteří na muže s regulkou hleděli jako na zjevení, k výraznějším komplikacím nedošlo. Dokonce se dá říct, že motoristé jezdili lépe než při minulých soutěžních ročnících.

„Ostravští dopravní policisté si takovou ,soutěž´ zažívají dnes a denně díky uzávěrce Českobratrské ulice,“ uvedl šéf krajské dopravní policie Jiří Zlý s tím, že díky tomuto i dalším omezením na různých místech kraje si řidiči na policejní řízení křižovatek zvykli a zmatkují méně než kdysi. „Jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré,“ dodal Zlý.

Podobný názor měl i Patrik Slíva z frýdecko-místeckého dopravního inspektorátu, který v minulém roce vyhrál celostátní soutěž. „V křižovatkách je to lepší, ale celkově se dá říct, že se chování řidičů zhoršilo. Chybí ohleduplnost mezi motoristy a vzájemné respektování se,“ řekl Slíva.

Kromě řízení křižovatky čekaly na policisty další dvě disciplíny, a to jízda zručnosti a písemný test z teoretických znalostí.

Při jízdě zručnosti museli mimo jiné zvládnout slalom, couvání v uličce, parkováním přejíždění lávky a podobně.

První dvě místa, která znamenají postup do celorepublikového finále v září v Brně, obsadili Martin Neděla z opavského dopravního inspektorátu a Patrik Slíva z frýdecko-místeckého dopravního inspektorátu. Stejní policisté, pouze v opačném pořadí, obsadili první příčky i v minulém ročníku.