„Za celý první měsíc provozu nebyl žádný spoj této linky ani jednou do posledního místa zaplněn. Co hůř, některé spoje vezly jen jednoho cestujícího a některé jely zcela prázdné,“ napsal server. Podle něj byly autobusy málo využité i v příznivém počasí. Jedinou výjimkou byl první víkend provozu, kdy se řada lidí přišla svézt ze zvědavosti.

V Ostravě oba začaly poprvé jezdit od listopadu loňského roku jako „šichťáky“ z Poruby do Hrabové - VÍCE ZDE.
Tehdy pandemie koronaviru zpozdila jejich výrobu a doručení do Ostravy, takže je dopravce nestihl nasadit na sezonu na plánované turistické okružní lince z Dolních Vítkovic do zoo. Tam se tak objevily až letos v červnu - VÍCE ZDE.

Server dokládá svá tvrzení i údajů z veřejně přístupných webkamer společnosti Ovanet. „DPO doubledeckery využívá mimo víkendy i svátky na jiné lince a také je nabízí pro různé komerční účely, kde se jim daří co do zaplněnosti lépe. Avšak samotná linka č. 88 se navzdory relativně příznivému jízdnému trápí a naděje na výraznou změnu je v nedohlednu,“ konstatoval server.

Jediné město s doubledeckery v Česku v MHD

Ostrava je jediným městem v zemi, které používá dvoupodlažní autobusy v pravidelném provozu. Nákup vyšel dopravci až na třetí pokus. Nákup dvou vozů vyšel na 29 milionů korun.

Podle mluvčí DPO Terezy Šnoblové je předčasné zatím provoz na lince 88 vyhodnocovat, protože je v provozu jen krátce za podmínek ovlivněných koronavirovou pandemií. 

„Uvědomujeme si, že právě koronavirová pandemie a její důsledky (například možná ztížená orientace v aktuálně platných opatřeních) mají vliv na turismus v Ostravě a tím i na celou MHD, nejen na jednu konkrétní linku,“ uvedla.

Podle ní v DPO očekávají, že využití linky poroste. „Očekáváme, že se zlepšením koronavirové situace v zemi a také s obnovením běžného přeshraničního styku se sousedním Polskem, využití linky č. 88 poroste. Tak jako je v DPO běžnou praxí u všech spojů a linek, budeme samozřejmě dál sledovat obsazenost a provoz, abychom ve výsledku doubledeckery s ohledem na jejich technické možnosti nasadili tam, kde je Ostravané nejvíce ocení,“ dodala.