Od páteční noci do neděle 20 hodin bude zastaven provoz tramvajových linek číslo 3, 4, 7, 8, 9, 17 a 19. Tramvaje nepojedou v obou směrech, a to v úseku zastávek Nová Ves vodárna až na zastávku Vřesinskou, případně do Martinova. Tramvajové linky ve směru do Poruby a Martinova budou ukončeny na zastávce Hulváky.

V denní dobu, tedy zhruba od půl páté do 22.45 hodin, bude zavedena náhradní autobusová doprava mezi zastávkami

Hulváky, Svinov mosty a Telekomunikační škola. V úseku zastávek Martinov a Vřesinská bude dopravu zajišťovat náhradní tramvajová doprava. V nočním provozu bude náhradní autobusová doprava fungovat v úsecích Hulváky – Vřesinská a Hulváky – Martinov.

Příčinou výluky jsou práce v kolejišti v křižovatce ulic Opavské a Martinovské a na ulici 28. října u zastávky Nová Ves vodárna. Dopravní podnik Ostrava upozornil, že všechny spoje linek, které postihla výluka, a také spoje linky číslo 18 budou na svých trasách opožděny o dvě až pět minut. Další změna spočívá v tom, že veškeré přípoje tramvajových linek na zastávce Svinov mosty se po dobu výluky překládají na přestupní zastávku Hulváky.