Od pátku 9. srpna od 23 hodin do úterý 20. srpna do 18 hodin bude dvanáctka odkloněna v úseku Ředitelství Vítkovic a ÚMOb Jih a tramvaje linek 17 a 18 nepojedou mezi zastávkami Hulvácká a ÚMOb Jih. V obou směrech budou všechny tři linky odkloněny přes zastávky Sport Aréna v ulici Závodní a Nádraží Vítkovice.

Tyto změny znamenají nejen úpravu jízdních řádů vyloučených linek, ale i linek číslo 4, 7, 9, 10, 14 a 19. Lidé se ale nemusí děsit, na zastávkách budou po celou dobu výluky vyvěšeny výlukové jízdní řády, a to i na trase náhradní autobusové dopravy. Z důvodu delší objízdné trasy linky číslo 18 bude také zrušena návaznost jmenované linky a linky číslo 19 na zastávce Josefa Kotase.

Opravovaná zastávka Most Mládeže bude od páteční třiadvacáté hodiny do úterní osmnácté hodiny přemístěna na stejnojmennou zastávku pro linku číslo 11. Po skončení výluky bude tato tramvajová zastávka v ulici Plzeňské do odvolání zrušena kvůli výstavbě podchodu a nových nástupišť tramvajové zastávky Most Mládeže pod touto ulicí.

Tramvajové trasy i trasy náhradní autobusové dopravy naleznou cestující na webových stránkách ostravského dopravního podniku www.dpo.cz.

Lenka Lasáková